Powiat
Kłodzki

Ruszyły pociągi na trasie Kłodzko - Nowa Ruda - Wałbrzych

08 września 2010 10:35

Po czterech latach przerwy, od 5 stycznia dzięki licznym interwencjom parlamentarzystów, władz wojewódzkich oraz powiatowych zostało uruchomione połączenie kolejowe na linii Kłodzko – Nowa Ruda – Wałbrzych. Dzień po otwarciu linii, specjalnym szynobusem z Wałbrzycha do Nowej Rudy przyjechali przedstawiciele samorządu województwa m.in.: marszałek Marek Łapiński; wicemarszałek Tadeusz Drab; Zbigniew Szczygieł, członek Zarządu Województwa oraz przedstawiciele sejmiku dolnośląskiego: Julian Golak oraz Patryka Wild. W szynobusie nie zabrakło także Prezesa Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. Tomasza Strapagiela oraz innych przedstawicieli samorządów. Specjalny szynobus zatrzymywał się trzykrotnie (Jedlina Zdrój, Głuszyca, Nowa Ruda) i wszędzie był gorąco witany przez miejscowe władze oraz mieszkańców. Ostatnią stacją na trasie był przystanek Nowa Ruda, gdzie specjalny szynobus wraz z pasażerami został przywitany m.in. przez: Monikę Wielichowską, Posła na Sejm RP; Stanisława Jurewicza, Senatora RP; Krzysztofa Baldego, starostę kłodzkiego; Tomasza Kilińskiego, burmistrza Nowej Rudy oraz Sławomira Karwowskiego, wójta Gminy Nowa Ruda. Na stację szynobus wjechał przy muzyce orkiestry górniczej oraz dźwiękach syren strażackich. Na trasie Wałbrzych – Kłodzko – Wałbrzych w sumie uruchomiono 4 połączenia pasażerskie w ciągu doby, które obsługiwane będą przez 2 szynobusy. Koleje Dolnośląskie Spółka Akcyjna powołana została pod koniec 2007 r. Początkowo Spółka chce realizować przewozy w centralnej i południowej części województwa. W niedalekiej przyszłości planuje przywrócenie regularnych połączeń na linach: Świdnica – Wrocław i Wrocław – Trzebnica.

Data utworzenia: 06 września 2010 13:46

Data publikacji: 06 września 2010 13:46