Ziemia Kłodzka bogata naturą i dziedzictwem kulturowym

07 sierpnia 2017 16:42

Oddział Bialski PTTK w Lądku-Zdroju wspólnie z partnerem, którym jest Centrum Kultury i Rekreacji realizuje projekt turystyczny dofinansowany ze środków Zarządu Powiatu Kłodzkiego jako zadanie z zakresu turystyki: Promocja turystyki w różnych grupach wiekowych. Projekt zakłada organizację 4 wycieczek dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży i seniorów. Celem projektu jest upowszechnianie atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej, szczególnie tych mniej znanych lub rzadziej uczęszczanych. Zostaną opracowane propozycje wycieczek, według których będą realizowane rzeczywiste wyprawy. Oferty te znajdą się na stronach Powiatu Kłodzkiego, Oddziału Bialskiego PTTK i Centrum Kultury i Rekreacji oraz rozesłane do 50 biur podróży w całej Polsce.

Odbyła się już wycieczka dla dzieci młodszych – 32 dzieci z klas III a i III c ze Szkoły Podstawowej nr w Lądku-Zdroju pojechało do Kątów Bystrzyckich razem z paniami: Lilianą Januszkiewicz i Ewą Opiłą. Miejscowość promująca się jako „Twórczy Zakątek Ziemi Kłodzkiej” proponuje kilka wspaniałych atrakcji. Tym razem dzieci odwiedziły Kuźnię Alchemiczną GeoGut i Pracownię Ceramiczną „Rezerwat”.

Dla osób 60+ zorganizowana została wycieczka w dniu 19 lipca 2017 r. „Śladami rzeźb Michała Klahra po Ziemi Kłodzkiej” - odwiedziliśmy Bolesławów, Nową Wieś, Międzylesie i Roztoki. Po raz drugi zapraszamy osoby 60+ , tym razem do udziału w wyprawie „Sanktuaria Ziemi Kłodzkiej” w dniu 22 sierpnia (wtorek) 2017 r. do Starego Wielisławia, Sokołówki k. Polanicy i na Cierniak k. Radochowa. Zapisy w lądeckiej informacji turystycznej w godz. 8-16, tel. 74 81 46 245. Informacje na: www.ladekzdroj.pttk.pl Koordynatorem projektu jest Pani Małgorzata Bednarek.

Data utworzenia: 08 sierpnia 2017 11:42

Data publikacji: 08 sierpnia 2017 11:42