UROCZYSTE OTWARCIE STACJI ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH W LĄDKU-ZDRÓJ.

22 lutego 2019 15:06

Na parkingu przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie w Lądku Zdroju, powstała najnowocześniejsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych którą zbudowała firma PGE Nowa Energia we współpracy z władzami miasta - Panem Burmistrzem Romanem Kaczmarczykiem. Obecnie można tam teraz ładować....czytaj więciej

Obecnie można tam teraz ładować dwa samochody jednocześnie. Główną pomysłodawczynią idei powstania takich punktów, jest Pani Elżbieta Koncka, która wcześniej już z powodzeniem zrealizowała projekt o nazwie Projekt e-Kotlina Kłodzka w Kurorcie Lądek – Zdrój, a teraz w ramach swojego nowego projektu o nazwie E-Sudety, doprowadziła do powstania pierwszego z punktów ładowania. Projekt ten zakłada powstanie kolejnych takich miejsc do ładowania pojazdów na terenie Sudetów.

Jest to jednak dopiero początek drogi do zadbania pod tym kątem o czyste powietrze i środowisko w naszym powiecie. Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń oraz wszyscy przybyli na otwarcie włodarze miast, zdecydowanie opowiadają się za rozwojem i promowaniem takich technologii przyszłości i chcą rozpropagować ekologiczny styl życia. Miejsce uruchomienia tej stacji, też nie jest przypadkowe, gdyż szczególnie w takich miejscowościach wypoczynkowych jak Lądek-Zdrój, gdzie przyjeżdżają ludzie z całej Polski wypoczywać, oczekujemy czystego i zdrowego powietrza.

Starosta Kłodzki-Maciej Awiżeń

Przemawia Burmistrz Lądka-Zdrój - Roman Kaczmarczyk