Jesteś tutaj:

artykuły

Święto Policji - 99 Rocznica Powstania Polskiej Policji

19 lipca 2018 14:21

     Dzisiaj obchodzimy Święto Policji, w tym roku przypada 99 Rocznica Powstania Polskiej Policji. W lipcu 1919 r. w wolnej i niepodległej Polsce, uchwalono pierwszą Ustawę o Policji Państwowej, na mocy, której została powołana do życia formacja odpowiedzialna za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.
      Podczas obchodów Święta Policji w Kłodzku, udział wzięli przedstawiciele: z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, władz powiatu, miast i gmin powiatu, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej, zaprzyjaźnione służby mundurowe polskie oraz sąsiedzi z Czech, rodziny pracowników oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej:

Na zdjęciu: Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Dariusz Wesołowski oraz p.o. Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku, podinsp. Jacek Wysocki wręczają mianowania na wyższe stopnie funkcjonariuszom policji.

więcej

OBCHODY 75 ROCZNICY OFIAR LUDOBÓJSTWA NA KRESACH WSCHODNICH

17 lipca 2018 10:36

        Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich odbyły się w Kłodzku 16 lipca 2018 roku. Rozpoczęły się mszą św. w intencji pomordowanych Polaków w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku. Następnie Kresowianie, poczty sztandarowe, mieszkańcy i goście przeszli do Parku Strażackiego pod Pomnik W Hołdzie Polakom Pomordowanych na Kresach Wschodnich. Przy pomniku kontynuowano obchody 75 rocznicy Ludobójstwa na Kresach Wschodnich. W uroczystości uczestniczyli: Kresowianie, przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy Kłodzka, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni, harcerze, mieszkańcy i goście. Wszyscy oddali hołd pomordowanym. Zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem oraz zapalono znicze. Jesteśmy wdzięczni Stowarzyszeniu Kresowian Ziemi Kłodzkiej za pamięć i krzewienie historii dotyczącej bolesnych wydarzeń na Kresach. Pielęgnujmy pamięć ku przestrodze.

       Ważne przesłanie podczas przemówień niech pozostanie w naszej pamięci - „ Obyśmy już nigdy nie doznali takiego okrucieństwa, jakie spotkało naszych rodaków na Kresach”.

więcej

Ze śpiewem i tańcem w Pstrążnej

16 lipca 2018 12:47

Już XIII Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych odbyły się 15 lipca 2018 r. tradycyjnie w skansenie w Kudowie-Pstrążnej. W ramach konkursu wystąpiło 13 zespołów ludowych z ziemi kłodzkiej oraz gościnnie zespół z Gross-Gerau w Niemczech, partnerskiego regionu Powiatu Kłodzkiego. Zespół taneczny Hessenschnicker zatańczył także podczas koncertu 14 lipca w Teatrze pod Blachą w parku zdrojowym w Kudowie-Zdroju. Podczas wieczornego sobotniego koncertu, który był zaproszeniem na ludową niedzielę w skansenie, wystąpili również laureaci I nagrody na ubiegłorocznym przeglądzie czyli zespół Katarzynki ze Ścinawki Górnej. Imprezę w skansenie otworzyli Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Piotr Maziarz, burmistrz Kudowy-Zdroju, a także Marek Biernacki, Dyrektor Muzeum w Pstrążnej. Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego - skansen w Pstrążnej i Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju.

W tym roku laur zwycięstwa przypadł zespołowi Woliborzanki z Woliborza, drugie miejsce wyśpiewały debiutujące na przeglądzie Słowianki z Bierkowic, a trzecie Siekiereczki ze Starego Gierałtowa. Nagrodę za najwierniejszy tradycji strój regionalny otrzymały Ścinawianki ze Ścinawki Średniej. Publiczność potwierdziła decyzje jurorów, ponieważ najwięcej głosów oddała na Woliborzanki, które podbiły serca widowni piosenką o nowoczesnej babci.

więcej

Konkurs pn. „Zielony Powiat Kłodzki” rozstrzygnięty

16 lipca 2018 10:19

Konkurs pn. „Zielony Powiat Kłodzki” na najlepiej funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne w powiecie kłodzkim w 2018, współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku oraz Dolnośląską Izbę Rolniczą we Wrocławiu, został rozstrzygnięty. Przedstawiciele nagrodzonych i wyróżnionych gospodarstw odebrali gratulacje, pamiątkowe plakiety i nagrody rzeczowe z rąk Piotra Marchewki, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz Piotra Maziarza, burmistrza Kudowy-Zdroju podczas XIII Przeglądu Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych w skansenie w Pstrążnej 15 lipca 2018 r.

więcej

Lepsza komunikacja regionów przygranicznych

16 lipca 2018 10:06

Zarząd Powiatu od początku V kadencji stawia na poprawę dostępności komunikacyjnej do atrakcji przyrodniczych, kulturowych i turystycznych naszego regionu.
Stąd w miarę pozyskanych środków, odbudowujemy, modernizujemy i remontujemy powiatową infrastrukturę drogową, ku zadowoleniu mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów. Mamy już zmodernizowaną drogę na Spaloną i odbudowaną drogę z Łężycach do Karłowa. Teraz przyszedł czas na poprawę dostępności drogowej w Góry Bialskie.

Czytaj więcej:

 

Na zdjęciu od lewej: Przedstawiciel wykonawcy, dyrektor ZDP Stanisław Sijka, członek zarządu Piotr Marchewka

więcej

RZUTKI RATUNKOWE W RADIOWOZACH POLICYJNYCH W POWIECIE KŁODZKIM

12 lipca 2018 10:15

W dniu 11.07.2018 r., kłodzka policja została doposażona w specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny w sytuacjach kryzysowych na wodzie.

Na zakup sprzętu przekazał środki z budżetu powiatu starosta kłodzki Maciej Awiżeń w ramach działań „Bezpieczne wakacje”. W imieniu starosty rzutki ratunkowe w ilości 6 szt. przekazał policji Piotr Marchewka członek zarządu. Zastępca komendanta podinsp. Krzysztof Jurczyk przyjął z zadowoleniem sprzęt. Zostanie on rozdysponowany do jednostek patrolujących akweny wodne.   

Rzutka służy do ratowania tonących, można ją wykorzystać z brzegu jak i z pojazdu wodnego.
Zakup sprzętu to kolejny krok w trosce o mieszkańców i gości naszego powiatu.
Rzutki będą na wyposażeniu w radiowozach patrolujących akweny wodne w powiecie kłodzkim. Często przed przyjazdem ratowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt, policjanci są pierwsi na miejscu zdarzenia. W takich przypadkach rzutka może okazać się bardzo pomocna w ratowaniu życia ludzkiego.


Od lewej: podinsp. Krzysztof Jurczyk, członek zarządu Piotr Marchewka


więcej

Akcja Bezpieczny Powiat

06 lipca 2018 15:07

Wszystkim, darczyńcom bardzo dziękujemy.

więcej

NOWY DOWÓDCA JRG PSP W BYSTRZYCY KŁ.

04 lipca 2018 09:55

W obecności komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Kłodzku, mł. bryg. Jarosława Chodorowskiego odbyła się uroczysta nominacja i powierzenie obowiązków dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Bystrzycy Kł. kapitanowi Piotrowi Budnikowi.
W nominacji uczestniczył oraz przekazał gratulacje w imieniu Starosty Kłodzkiego oraz Zarządu Powiatu, członek zarządu Piotr Marchewka.
Jednocześnie na zastępcę dowódcy jednostki został mianowany st. asp. Łukasz Wrona.
Nominowanym życzymy bezpiecznej służby i realizacji zamierzonych celów.

Fot. Zygmunt Byrski Tygodnik Euroregio Glacensis

Od lewej: dowódca kpt. Piotr Budnik, członek zarządu Piotr Marchewka, prowadzący uroczystość st. kpt. Marcin Kosiński
Fot. Jednostka Ratownicza-Gaśnicze PSP w Bystrzycy Kł. oraz goście

więcej

Ciąg dalszy relacji z remontu drogi na ul. Półwiejskiej w Kłodzku.

29 czerwca 2018 14:38

W końcu poprawiła się pogoda i prace na budowie ulicy Półwiejskiej ruszyły pełną parą! Osobiście doglądają jak prace postępują: starosta, członek zarządu i z-ca dyrektora ZDP.
Na odcinku ponad 50 m trwają prace rozbiórkowe kostki kamiennej. Ruch samochodowy na tym odcinku odbywa się wahadłowo, zamontowano sygnalizację świetlną dla bezpiecznego ruchu. Równocześnie trwają działania mające na celu umocnienie skarpy na odcinku 100 m od strony rzeki. To bardzo duże wyzwanie dla wykonawcy, żeby zapobiec obsuwaniu się skarpy, obecnie umieszczane są metalowe konstrukcje przy pomocy specjalistycznego sprzętu.
Na tą chwilę prace przebiegają sprawnie. Mamy nadzieję, że pogoda będzie już sprzyjać przy prowadzeniu prac remontowych na ul. Półwiejskiej.
Na zdjęciach: starosta kłodzki Maciej Awiżeń, członek zarządu Piotr Marchewka, z-ca dyrektora ZDP Dariusz Krajnik.


więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013