Jesteś tutaj:

artykuły

Powiat Kłodzki otrzymał dofinansowanie na projekt „Siłą dziecka jest rodzina”

16 listopada 2017 10:55

Konkurs na projekty na rzecz usług wsparcia rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz pieczy zastępczej został  rozstrzygnięty. 

Dzięki staraniom m.in. Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia - Powiat Kłodzki otrzymał dofinansowanie  (wartość projektu: 1,99 mln zł, beneficjent: Powiat Kłodzki) na projekt „Siłą dziecka jest rodzina”. Projekt ten to działania skierowane do 270 osób, które skorzystać będą mogły m.in. ze szkoleń dla kandydatów na rodzinę zastępczą, szkoleń podnoszących kompetencje, pomoc prawną, psychologiczną, treningi kompetencji i umiejętności społeczno-zawodowych, socjoterapię.

 

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń odbiera certyfikat.

 

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy wesprze 16 projektów, które będą realizowane w Powiecie Głogowskim, Jaworskim, Kłodzkim, Milickim, Oleśnickim, Strzelińskim, Świdnickim, Trzebnickim, Wrocławskim, Złotoryjskim, a także w Lubominie, Oleśnicy, Sobótce, Świdnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu.  Projekty warte 16,98 mln zł pomogą Dolnoślązakom z trudnych rodzin.

W środę, 15 listopada w DWUP we Wrocławiu beneficjenci symbolicznie podpisali umowy, dotyczące finansowania tych przedsięwzięć.

Blisko 17 mln zł spożytkujemy na bardzo ważne zadanie - pomoc młodym mieszkańcom Dolnego Śląska z trudnych rodzin. Dzięki tym pieniądzom mamy możliwość sfinansowania konkretnej pomocy dla blisko 2.300 osób - rodzin zastępczych oraz podopiecznych w formie specjalistycznych szkoleń, terapii, poradnictwa, czy warsztatów zawodowych przygotowujących do samodzielnego życia. To szansa na poprawienie nie tylko bieżącego bytu, ale też pewniejszy i bardziej bezpieczny start w dorosłość - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

 

czytaj więcej...

więcej

Możliwe problemy z rejestracją pojazdów.

16 listopada 2017 09:49

13 listopada br. weszła w życie Ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 poz. 1926). Ministerstwo Cyfryzacji wdrożyło w życie zmodernizowaną wersję Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (tzw. CEPiK2.0) w części dotyczącej centralnej ewidencji pojazdów (tzw. CEP).

Informujemy, że występują przerwy w działaniu systemu związanego z rejestracją pojazdów.


Za utrudnienia i niedogodności związane z rejestracją pojazdów, które nie są zależne od Starostwa Powiatowego w Kłodzku serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń

więcej

Noworudzkie Liceum w nowej odsłonie.

15 listopada 2017 15:06

Zakończyła się inwestycja za 1.600 tys. złotych


10 listopada br. oficjalnie zakończyła się termomodernizacja Liceum Ogólnokształcącego.

Jak podkreśla Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki-„Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to pierwsza tak kompleksowa  inwestycja na tym budynku. Bardzo mi zależało,   by środki z ZIT trafiły właśnie na to zadanie. Jestem noworudzianką i naturalnym jest, że  z perspektywy powiatu Nowa Ruda jest mi bliska, a prywatnie to również jest  moje liceum, które ukończyłam”. 

 

Czytaj więcej...

więcej

ZUS 2018 - Informacja dla płatników składek.

15 listopada 2017 12:19

 

Jeśli jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne od 1 stycznia 2018 r.

będziesz przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego.

Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubisz list,

powinieneś zgłosić się do ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00)

lub sprawdzić w wyszukiwarce numeru rachunku składkowego, dostępnej na stronie :

http://www.zus.pl/eskladka

Dotychczasowe rachunki będą zamknięte. 

więcej

Sudeckie Kryształy 2017

14 listopada 2017 15:01

W Zamku na Skale w Trzebieszowicach Kłodzkich, odbyła się VI uroczysta Gala plebiscytu gospodarczego pn. "Sudeckie Kryształy" zorganizowana przez TV Sudecką . W gali udział brał również Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, który jest zarazem honorowym członkiem kapituły konkursu. Do konkursu nominowano firmy pochodzące z naszego regionu. Starosta Kłodzki wręczył osobiście nagrody w kategorii : Najlepszy Produkt lub Usługa gdzie statuetka powędrowała do Polanicy Zdroju za produkt Woda Mineralna „Wielka Pieniawa”, Uzdrowiska Kłodzkie SA. - Grupa PGU.

Czytaj więcej...

więcej

Bożkowskie Centrum Umiejętności - Podpisanie Aktu Erekcyjnego.

13 listopada 2017 14:03

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń wziął udział w podpisaniu aktu erekcyjnego w związku z budwą obiektu w ramach projektu pn. „Od praktyki do profesjonalizmu - Bożkowskie Centrum Umiejętności (BCU)” który jest dopełnieniem projektu zrealizowanego wcześniej w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie pn. „ Przebudowa części szkoły i internatu na Rolnicze Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Bożkowie”. Zadanie to obejmuje budowę  zaplecza technicznego do praktycznej nauki zawodów w ZSA w Bożkowie. 

 

Czytaj więcej...

więcej

Narodowe Święto Niepodległości 2017 - Fotoreportaż

12 listopada 2017 15:13

W dniu 11.11.2017 w Parku Sybiraków w Kłodzku, odbyły się Powiatowe i Miejskie uroczyste obchody Święta Niepodległości. To była już 99 rocznica odkąd staliśmy się wolnym Państwem. Każdy patriota zawsze z dumą i radością obchodzi to święto. Uroczystości uświetniło wielu znamienitych gości. Były poczty sztandarowe. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Przygotowana została też przysięga pierwszych klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. Odbył się też uroczysty apel poległych wraz z salwami honorowymi przygotowany przez 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku. 


Uczestnicy tegorocznych obchodów, od prawej: Starosta Powiatu Kłodzkiego - Maciej Awiżeń, Burmistrz Miasta Kłodzka - Michał Piszko, Poseł na Sejm RP - Monika Wielichowska, Wicestarosta Powiatu Kłodzkiego - Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.

Czytaj więcej...

więcej

Order Uśmiechu dla Siostry Łucji z Piszkowic

07 listopada 2017 12:19

Mamy zaszczyt poinformować, że Siostra Łucja (Eugenia Jakubowicz) - dyrektor i opiekun Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla  Dzieci w Piszkowicach, otrzymała nominacje do odznaczenia Orderem Uśmiechu.

 

czytaj więcej...

więcej

Dzień Dawcy Szpiku w Kłodzku 2017

06 listopada 2017 15:00

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Jeśli przyłączysz się do walki z nowotworami krwi, może okazać się, że to właśnie TY możesz uratować komuś życie!

 
18 listopada 2017 r. w Galerii Twierdza Kłodzko w godz. 15:00 - 18:00, podczas akcji organizowanej przez Galerię Twierdza Kłodzko we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku, będziesz mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!

 

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020

Kalendarium

Brak wydarzeń.

Pełne kalendarium

Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013