Jesteś tutaj:

artykuły

DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU KŁODZKIEGO, MOŻNA WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE !

19 październikaa 2018 10:14

          Powiat Kłodzki ma ustanowiony Budżet Obywatelski na 2019 rok w kwocie  ➡️ 150 000 zł.
Budżet Obywatelski to proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli. Każdy mieszkaniec powiatu kłodzkiego może wziąć udział w procesie decyzyjnym. Budżet Obywatelski da mieszkańcom powiatu możliwość współdecydowania w wydawaniu publicznych pieniędzy na zgłoszony przez siebie pomysł - inwestycję.


Czytaj więcej: 

więcej

Kolejna wyremontowana droga powiatowa oddana do użytku

16 październikaa 2018 08:36

     W Nowej Rudzie zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 3312 D, przy ul. Kwiatkowskiego, ta realizacja to bardzo duża inwestycja w powiecie kłodzkim, która nie doszłaby do skutku bez porozumienia i współpracy oraz współudziału finansowego, lokalnych samorządów i kopalni.
Całość inwestycji to koszt ponad 1,4 mln zł., a zakres prac to: przebudowa drogi na odcinku 1 km, budowa nowego chodnika na odcinku 500 m. Udział finansowania remontu drogi przedstawia się następująco:
powiat kłodzki przeznaczył kwotę 925 tys. zł., miasto Nowa Ruda przekazała kwotę 300 tys. zł. a udział kopalni KSS w Bartnicy to kwota 232 tys. zł.
Ponadto ze środków własnych, wzdłuż kopalni, aż do przejazdu kolejowego, kopalnia KSS Bartnica, przebudowała na własny koszt odcinek drogi 350 m, za kwotę 250 tys. zł.
      W symbolicznym przecięciu wstęgi i oddaniu do użytku drogi powiatowej, udział wzięli:
posłanka Monika Wielichowska, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, mocno zaangażowana w sprawy noworudzkie, w tym remontu tej drogi, wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, członek Zarządu Piotr Marchewka, burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński, przedstawiciel Wykonawcy - Eurovii, prezes kopalni KSS Bartnica Jakub Madej oraz z-ca dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Dariusz Krajnik.
Wszyscy obecni na spotkaniu zgodnie stwierdzili, że dobrą drogą szybciej dotrzemy do celu.


więcej

ZASŁUŻONY DLA POWIATU KŁODZKIEGO - FOTORELACJA Z WRĘCZENIA ODZNACZEŃ

16 październikaa 2018 08:00

Odbyła się wyjątkowa uroczysta, 8 Sesja Rady Powiatu Kłodzkiego, którą poprowadził Przewodniczący Rady - Dariusz Kłonowski. Podczas tej sesji wręczono odznaczenia dla osób, które w niezwykły sposób wyróżniły się swoją działalnością dla dobra mieszkańców naszego powiatu. Odznaczenia osobiście wręczali :Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń, Wicestarosta Kłodzki - Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego - Piotr Marchewka 

Zobacz więcej...

więcej

KOLEJNY NOWY AMBULANS W KŁODZKU

12 październikaa 2018 18:44

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, Burmistrz Miasta Kłodzka - Michał Piszko oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego - Dariusz Kłonowski uczestniczyli dzisiaj w uroczystym przekazaniu do Kłodzkiego ZOZ-u nowoczesnego ambulansu. Jest to najnowszej generacji ambulans(Rok produkcji 2018)bardzo bogato wyposażony w sprzęt do ratowania życia.

Czytaj więcej...

więcej

Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 październikaa 2018 14:25

więcej

DEMOKRACJA W PLECAKACH NOSZONA

12 październikaa 2018 13:16

W starostwie powiatowym w Kłodzku trwa konferencja realizowana w ramach projektu edukacyjnego "Śladami Kurierów Wolności". Jego głównym celem jest pielęgnowanie pamięci o działaniach polskich i czeskich opozycjonistów na granicy państw, oraz zachęcenie młodych uczestników projektu do wypracowania nowych form współpracy przygranicznej. Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2018”.

Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń podczas powitania gości konferencji.

Zobacz galerie zdjęć ...

więcej

ZAWODY UŻYTECZNO-BOJOWE KLAS MUNDUROWYCH W KŁODZKU

12 październikaa 2018 12:59

W Jednostce Wojskowej w Kłodzku rozpoczęły się zawody użyteczno-bojowe klas mundurowych z naszego regionu. Drużyny młodzieżowe rywalizują ze sobą w różnych wojskowych  zadaniach sprawnościowych w których liczy się refleks, umiejętności posługiwania się bronią palną, oraz dobra kondycja fizyczna. Zawody zakończą się w godzinach popołudniowych. Zapraszamy do fotogalerii z otwarcia .

Zobacz galerie z otwarcia ...

więcej

IX MINI OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KŁODZKU

12 październikaa 2018 12:34

W Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości, odbyła się IX Olimpiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

W zawodach udział wzięli podopieczni z organizacji takich jak :

- Polski Związek Niewidomych Oddział w Kłodzku,

- Dom Pomocy Społecznej "Podzamek" w Kłodzku,

- Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

- podopieczni z Czeskiej fundacji Mistni Organizace Rychnov nad Kneznou.

Od lewej: DYREKTOR ZSP w Kłodzku Rafał Olecha, Burmistrz kłodzka - Michał Piszko, Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń, podczas otwarcia zawodów.

Zobacz galerie zdjęć z olimpiady...

więcej

POWIATOWE OBCHODY DNIA TURYSTYKI 2018 - KONFERENCJA

12 październikaa 2018 12:09

Starostwo Powiatowe w Kłodzku było organizatorem Konferencji „Promocja Turystyczna Ziemi Kłodzkiej - metody i narzędzia cyfrowe”, która odbyła się 10 października br. w Wambierzycach. To już kolejna edycja wydarzenia realizowanego w ramach Powiatowych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

STAROSTA KŁODZKI - MACIEJ AWIŻEŃ

Celem spotkania było podkreślenie znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie  kulturowym, politycznym i gospodarczym. Dla regionów turystycznych, do których zdecydowanie zalicza się ziemia kłodzka, turystyka to źródło utrzymania wielu mieszkańców, to szansa na rozwój i podniesienie poziomu życia lokalnej społeczności.

 

W konferencji uczestniczyli: radny sejmiku województwa dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł, członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego: Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, Wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Etatowy Członek Zarządu Piotr Marchewka, Dyrektor Departamentu Turystyki Krajowej POT Jacek Janowski, wicedyrektor DOT Jakub Fejga, oraz radni powiatowi, samorządowcy, przedstawiciele urzędów, instytucji kultury, szkół, informacji turystycznych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy.

CZYTAJ WIĘCEJ....

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Transmisje sesji

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013