Jesteś tutaj:

artykuły

Debata o Unii Europejskiej z Młodzieżą w Kłodzku

30 listopada 2017 14:20

Dnia 30.10.2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku odbyła się Debata o Unii Europejskiej w 60. rocznicę podpisania traktatów rzymskich.

 

Czytaj więcej ...

więcej

RPO na projekty z zakresu pomocy społecznej

29 listopada 2017 08:32

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu

zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 15 grudnia 2017 r.,

dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 - 2020 na projekty:

1. inwestycje w ośrodkach wsparcia, rodzinnych domach pomocy, placówkach wsparcia dziennego, placówkach reintegracyjnych (CIS, ZAZ, KIS, WTZ), instytucjach związanych ze wsparciem pieczy zastępczej: rodzinnej oraz instytucjonalnej - (Działanie 6.1.A konkurs dla Aglomeracji Wałbrzyskiej);

2. tworzenie miejsc w nowo otwieranych lub istniejących mieszkaniach chronionych lub wspomaganych przeznaczonych dla osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz tworzenie miejsc pobytu okresowego (w zastępstwie za opiekunów faktycznych) lub stałego w mieszkaniach wspomaganych w formie mieszkań wspieranych - (Działanie 9.2.C konkurs horyzontalny - obszar Dolnego Śląska).

Informacja-PDF


więcej

II Integracja Pływacka Podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, WTZ i Stowarzyszeń, 2017

27 listopada 2017 14:41

II Integracja Pływacka Podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, WTZ i Stowarzyszeń odbyła się na basenie Aqua Park w Kudowie w dniu 24 listopada br. Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia był: DPS Szczytna i współorganizatorem Kudowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

 

Starosta Kłodzki, Maciej Awiżeń

 

 

 czytaj więcej....

więcej

BADACZ, MATEMATYK I LINGWISTA – NOWORUDZKI NOBLISTA

27 listopada 2017 14:22

Od 1 września 2017 r. Powiat Kłodzki uczestniczy jako partner Gminy Miejskiej Nowa Ruda w projekcie pn. „BADACZ, MATEMATYK I LINGWISTA – NOWORUDZKI NOBLISTA: Partnerstwo lokalne w celu wspierania rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z 3 szkół podstawowych Gminy Miejskiej Nowa Ruda oraz Noworudzkiej Szkoły Technicznej (Technikum) Powiatu Kłodzkiego”. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj więcej...

więcej

Ciekawe wydarzenia w Noworudzkiej Szkole Technicznej

23 listopada 2017 14:55

Projekt „Mobilność kadry edukacji szkolnej” oraz CodeWeek 2017 w NST -  Październik 2017 

W październiku b. r. w miejscowości Porto w Portugalii,  nauczycielki j. angielskiego (Agnieszka Kozłowska i Dorota Kucharczyk) oraz języka niemieckiego (Małgorzata Kałwak i Renata Szostak - Chmielarz) z Noworudzkiej Szkoły Technicznej uczestniczyły w ramach programu Erasus+  w tygodniowym kursie: „ Jak organizować szkolne projekty międzynarodowe”. 

Organizatorem szkolenia był IFEL - Instytut z Hamburga. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z wielu krajów Unii Europejskiej, między innymi z Niemiec, Austrii, Węgier, Grecji, Bułgarii, Belgii i Holandii. Nauczycielki z NST  reprezentowały Polskę.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak ogromne możliwości rozwoju i współpracy dają działania w ramach programu Erasmus + . Program umożliwił nawiązanie znajomości i współpracy z wieloma nauczycielami z zagranicznych szkół.  Efektem tego, jest zarys projektu wymiany uczniów NST ze szkołą z Niemiec oraz plan podnoszenia kwalifikacji nauczycieli w ramach działania  Job shadowing .

 

czytaj więcej...

więcej

Powiat Kłodzki najlepiej zarządzanym powiatem w Polsce !

22 listopada 2017 14:18

17 listopada br. w Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy-Zdroju odbyło się Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności oraz Gala podsumowująca XI edycję Programu Najwyższa Jakość QI 201.

Z radością, pragniemy poinformować, że Powiat Kłodzki został doceniony podczas Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności. Nagrodę za najlepiej zarządzany Powiat odebrał Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń. 

 Powiat Kłodzki został doceniony nagrodą jakości jako jedyny taki powiat w Polsce.

 

 

czytaj dalej ...

więcej

Pani Barbara Soboń z powiatu kłodzkiego została pielęgniarką roku 2017.

22 listopada 2017 13:20

W Nysie, 4 listopada br. odbyły się Krajowe Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Podczas tych uroczystości Pani Barbara Soboń z Kłodzkiego ZOZ, otrzymała odznaczenie Kryształowego Kolibra jako Pielęgniarka Roku 2017, które zostało przyznane przez Kapitułę przy Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków Zarząd Główny w Warszawie.

Pani Barbara pracuje w Kłodzkim szpitalu od 01.07.1978 roku, czyli już blisko 40 lat.  Od 20 lat jest pielęgniarką oddziałową Oddziału Kardiologicznego. Charakterystyczne dla Pani Barbary jest to, że stale podnosi swoje kwalifikacje oraz wciąż wprowadza nowe praktyczne usprawnienia w działaniu całego oddziału. 

Wielu pacjentów, zawsze będzie wdzięcznych za jej oddanie i serdeczny uśmiech w ciężkich dla nich chwilach.

Serdecznie gratulujemy.

więcej

Starostwo Powiatowe w Kłodzku w obronie pszczelarzy i pszczół z Kotliny Kłodzkiej.

20 listopada 2017 11:20

15 listopada 2017 r. odbyło się w spotkanie dotyczące problemów pszczelarstwa na Ziemi Kłodzkiej, objęte patronatem przez Starostę Kłodzkiego - Macieja Awiżenia.

Spotkanie zainicjowane zostało przez prezesów kół pszczelarskich z terenu powiatu kłodzkiego, zrzeszonych w Polskim Związku Pszczelarskim.

Podczas obrad wypracowano wspólne stanowisko dotyczące konieczności zmian regulacji prawnych w zakresie pszczelarstwa.  Pismo podpisane przez prezesów kół pszczelarskich  wysłane zostało do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

Zobacz więcej ...

Załączniki: Plik w formacie pdf: Starostwo w obronie pszczelarzy - podsumowanie spotkania pdf (936661)

więcej

Warsztaty Integracyjne dla Młodzieży w Długopolu

17 listopada 2017 14:26

W Długopolu-Zdroju odbyły się warsztaty integracyjne, w których tamtejsza młodzież mogła poznać tajniki różnych technik dekoratorskich, w tym techniki Quillingu, która jest kontynuacją napisanego przez Panie A.Odziemek i T.Pawłowską. projektu „Iskierka Przyjaźni”.

W warsztatach wzięli udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z  dziećmi należącymi do świetlicy  "Kreatywniacy" działającej przy Sołtysówce w Długopolu-Zdroju. 

 Czytaj więcej ...

więcej

Nowoczesna Sala Sztabowa w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku

17 listopada 2017 11:05

Super nowoczesną salą sztabową mogą się poszczycić funkcjonariusze z KPP w Kłodzku. Sala została wyremontowana przy współudziale m.in. Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Poza najnowszym sprzętem multimedialnym, sala jest teraz wyposażona w najnowocześniejsze technologie ( o których oczywiście nie możemy szczegółowo napisać). W imieniu wszystkich pracowników komisariatu dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do odremontowania budynku i powstania tak nowoczesnego narzędzia pracy do walki z przestępcami.  

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń - uroczyste otwarcie Sali Sztabowej Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Zobacz więcej...

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020

Kalendarium

Brak wydarzeń.

Pełne kalendarium

Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013