Jesteś tutaj:

artykuły

Poprawa dostępności transgranicznej polsko-czeskiego pogranicza w rejonie Gór Stołowych

29 czerwca 2017 15:29

Dzisiaj jako partner wiodący podpisaliśmy dokumenty w sprawie projektu „Poprawa dostępności transgranicznej polsko-czeskiego pogranicza w rejonie Gór Stołowych o wartości 7 503 251 EUR. Projekt realizowany jest wspólnie z krajem Kralovohradeckim. W ramach tej inicjatywy zostanie wykonane 18,5 km dróg

 

 

więcej

Festiwal Pstrąga

27 czerwca 2017 13:57

W niedzielne popołudnie 25 czerwca br. w CH Galeria Twierdza Kłodzka odbyła się kolejna edycja Festiwalu Pstrąga, tym razem pod hasłem „Rozpocznij wakacje z pstrągiem”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Powiat Kłodzki we współpracy z Galerią Twierdza Kłodzko. Festiwal otworzyli Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń i Dyrektor Galerii Leszek Mazurek, którzy zapraszali klientów centrum handlowego do poznania i degustacji pstrąga uznanego za jeden z najbardziej charakterystycznych  i dostępnych dla mieszkańców i turystów produktów regionalnych na ziemi kłodzkiej. Uczestnikom serwowano smażonego pstrąga z największej w Polsce „Patelni plenerowej” Waldemara Załuskiego oraz aromatycznego wędzonego pstrąga w Mega Lokomotywie „Grillo wędzarnii - Raj Pstrąga - Goszów”.

więcej

Szerokopasmowy Powiat Kłodzki

23 czerwca 2017 10:12

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku w dniu 22 czerwca 2017 r. odbyło się bardzo ważne spotkanie zorganizowane przez Macieja Awiżenia - Starostę Kłodzkiego oraz firmę Orange dotyczące projektu „Szerokopasmowy Powiat Kłodzki”. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki tej inicjatywie powstanie projekt budowy dostępowych sieci światłowodowych FTTH dla 2366 gospodarstw domowych na terenie 3 gmin powiatu kłodzkiego: gminy Kłodzko, gminy Nowa Ruda  i gminy Radków. Koncepcja jest w całości finansowana ze środków Orange Polska i środków pozyskanych w ramach POPC. Projekt obejmuje budowę sieci FTTH do wskazanych punktów adresowych PA zdefiniowanych na podstawie inwentaryzacji UKE (tereny tzw. białych plam).

Całkowita wartość projektu: 8 925 317 PLN
Dofinansowanie CPPC (56%): 4 208 686 PLN
Środki własne Orange Polska: 4 716 631 PLN

Zakończenie projektu: VIII 2018

177 km długości trasowa kabli światłowodowych
Technologia FTTH gwarantująca dostęp do usług o przepustowości 100 Mbit/s

więcej

Młodzież z Międzylesia w starostwie kłodzkim

21 czerwca 2017 13:43

Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Międzylesie odwiedziła we wtorek 20 czerwca 20017 r. starostwo powiatowe w Kłodzku. Podczas spotkania starosta Maciej Awiżeń przedstawił gościom strukturę organizacyjną urzędu oraz nakreślił zadania, jakie stoją przed poszczególnymi wydziałami. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie mieli okazję zapytać starostę m.in. o jego główne obowiązki, o to co jest najtrudniejsze w sprawowaniu funkcji starosty, czy z jakimi sprawami najczęściej przychodzą mieszkańcy powiatu. Po spotkaniu nasi goście zostali oprowadzeni po kłodzkim starostwie, gdzie mieli okazję porozmawiać z pracownikami poszczególnych wydziałów. Następnie spotkali się z Przewodniczącym Rady Powiatu Kłodzkiego Dariuszem Kłonowskim oraz Członkiem Zarządu Powiatu Piotrem Marchewką, którzy opowiedzieli o swoich codziennych obowiązkach i zadaniach. Rozmawialiśmy na wiele ciekawych tematów, jednak kluczowym wątkiem było zaangażowanie młodzieży w sprawy lokalne i społeczne. Na zakończenie młodzi radni wzięli udział w lekcji o samorządzie w sali obrad Rady Powiatu Kłodzkiego.

więcej

Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2016/2017

20 czerwca 2017 14:21

20 czerwca br. Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłodzku zorganizował spotkanie podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2016/2017. W tej miłej uroczystości uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego, dyrektorzy zwycięskich szkół, oraz zaproszeni goście - przyjaciele sportu szkolnego: starosta kłodzki Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz etatowy członek zarządu Piotr Marchewka. PSZS w Kłodzku w kończącym się roku szkolnym był organizatorem 77 imprez sportowych o randze mistrzostw powiatu kłodzkiego we wszystkich kategoriach szkół. Zawody rozgrywano w 13 dyscyplinach sportowych, a uczestniczyło w nich łącznie 3908 uczniów z 67 szkół z całego powiatu.

więcej

VI Straaasznie Fajny Spływ Samorzadowy

19 czerwca 2017 13:46

W piątek 9 czerwca odbył się  Spływ Samorządowy w Bardzie pod hasłem  "VI Straaasznie Fajny Spływ Samorzadowy". Niekonwencjonalnie pierwszej nagrody nie przyznano pierwszej ekipie na mecie spływu, ale najoryginalniejszej. Najbardziej "straaaaszną" załogą okazała się załoga Starostwa Powiatowego w Kłodzku w składzie: Monika Bernadowska, Monika Dobniak, Marlena Korczyńska, Andrzej Krawiec, Justyna Rymarz oraz Piotr Wojtkowski. Dziękujemy organizatorom za super zabawę oraz pozostałym załogom samorządowym za wesołe współzawodnictwo.

więcej

I Kongres Samorządowy

14 czerwca 2017 15:07

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Kłodzkiego uczestniczyli w pierwszym Sudeckim Kongresie Samorządowym, który odbył się 8-9  czerwca w Lądku-Zdroju. Celem wydarzenia było rozpoczęcie szerokiej dyskusji o sytuacji społeczno- gospodarczej południowej części Dolnego Śląska.  Cztery tematy przewodnie definiowały zakres merytoryczny kongresu:

- Diagnoza obszaru Sudetów

- Szanse i wyzwania rozwojowe dla Sudetów jako obszarów górskich i podgórskich

- Bezpieczeństwo na obszarach górskich

- Infrastruktura Transportowa w kontekście specyficznych uwarunkowań terenów górskich

więcej

Atrakcje Regionów - powiat na targach turystycznych w Chorzowie

08 czerwca 2017 14:27

Powiat Kłodzki wraz z czeskimi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Branka z Nachodu realizuje projekt „Bliżej natury, bliżej kultury” promujący atrakcje pogranicza. Jednym z elementów projektu był udział w targach Turystyki weekendowej „Atrakcje Regionów”, które odbyły się w Parku Śląskim w Chorzowie w dniach 2-4 czerwca br. Na stoisku promocyjnym wspierali nas koledzy i koleżanki z Uzdrowiska Lądek-Długopole oraz Gminy Lądek-Zdrój.

Stoisko promujące atrakcje ziemi kłodzkiej i kłodzkiego pogranicza cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Miłym zakończeniem imprezy było otrzymanie przez nas III nagrody w konkursie pn. "Najlepsze turystyczne wydawnictwo promocyjne regionów i miast” za folder „Bliżej natury, bliżej kultury”.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Projekt je spolufinancován z prostředku EFRR v rámci Euroregionu Glacensis

więcej

7. rocznica odsłonięcia i poświęcenia pomnika w hołdzie Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów

7. rocznica odsłonięcia i poświęcenia pomnika w hołdzie Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów

02 czerwca 2017 13:31

7. rocznica odsłonięcia i poświęcenia pomnika w hołdzie Polakom pomordowanym na Kresach Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów z organizacji OUN - UPA w latach 1939 - 1947. 74. rocznica ludobójstwa na Kresach Wschodnich

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013