Jesteś tutaj:

artykuły

Otwarte konkursy ofert na zadania z zakresu kultury, sportu i turystyki

20 grudnia 2018 11:42

Zarząd Powiatu Kłodzkiego ogłosił otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na realizację w 2019 r. zadań z zakresu kultury, sportu i turystyki. Pełna informacja o warunkach naboru znajduje się na stronie powiatu w zakładce organizacje pozarządowe/konkursy oraz w BIP w zakładce konkursy.

Oferty należy opracować w programie Witkac. Po założeniu konta i zalogowaniu dostępna jest instrukcja wypełniania oferty: Menu główne-zakładka Pomoc-Instrukcje do pobrania-Instrukcja składania wniosków tworzonych po 03.09.2016.

więcej

II Zderzenie Legend Ziemi Kłodzkiej

13 grudnia 2018 08:08

II Zderzenie Legend Ziemi Kłodzkiej to przegląd dziecięcych teatrów papierowych organizowany przez Stowarzyszenie "Akademia Wyobraźni" z Lądka-Zdroju. Patronat nad imprezą objął Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. Podczas powarsztatowego przeglądu 11 grudnia 2018 r. w Kłodzkim Ośrodki Kultury wystąpiło 9 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych powiatu kłodzkiego.

Jury w składzie: Joanna Jakubowicz (kustosz Muzeum Ziemi Kłodzkiej), Łada Ponikowska (kierownik Referatu Promocji Starostwa Kłodzkiego) i Marta Zilbert (dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku) nagrodziło "Teatr Pomysłów" z SP w Stroniu Śląskim oraz grupę "Nieustraszeni" z SP nr 7 w Kłodzku, a wyróżniło teatr "Brama do ogrodu" z SP w Trzebieszowicach, grupę "Kraina marzeń" z SP nr 1 w Lądku-Zdroju i "Teatralne falbanki" z SP nr 7 w Kłodzku.

więcej

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY

07 grudnia 2018 12:46

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY - XV EDYCJA

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku trwa półfinał Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego szkół średnich. Udział bierze ➡️ 25 uczniów, którzy przeszli etap eliminacyjny na poziomie szkolnym. Obecnie trwa półfinałowa część pisemna konkursu, z której zostaną wyłonieni uczestnicy finału ➡️ 5 osób. Finaliści powalczą o najlepsze miejsca, przedstawiając swoją wiedzę w części ustnej konkursu, prezentując swoje umiejętności bezpośrednio przed komisją konkursową, w skład której wchodzą: przedstawiciel Zarządu powiatu kłodzkiego - Piotr Marchewka, przedstawiciel Parku Narodowego Gór Stołowych - Małgorzata Fugowska, Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego - Łukasz Głowacki, Nadleśnictwa Zdroje - Nikodem Strzelecki, Nadleśnictwa Bardo Śląskie - Włodzimierz Biniaś.
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, również nagrodzone zostaną szkoły z których uczniowie dostaną się do finału.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia !!!
Informacje o Zwycięzcach podamy po rozstrzygnięciu konkursu.

        

Czytaj więcej:

więcej

BUDŻET OBYWATELSKI 2019 - GŁOSOWANIE NA NAJCIEKAWSZE PROJEKTY

07 grudnia 2018 08:45

Ruszył IV etap działań w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2019. 


 

Zagłosuj na jedno wybrane zadanie zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego na rok 2019.

Aby oddać swój głos przejdź tutaj: >>GŁOSUJ TUTAJ<<

Zasady głosowania oraz opis projektów - Czytaj więcej...

Załączniki: Plik w formacie docx: Projekty_do_glosowania-Budzet_Obywatelski_2019_DOC (22017)

więcej

REALIZUJEMY WSPÓLNE PROJEKTY DROGOWE Z CZESKIMI PARTNERAMI - POWIAT KŁODZKI

05 grudnia 2018 13:30

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu Kłodzkiego i Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku wraz z przedstawicielami Kraju Kralovehradeckiego ze strony czeskiej.

Spotkanie odbyło się w sprawie naszych wspólnie realizowanych projektów infrastrukturalnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska p.n.: „Poprawa transgranicznej dostępności pogranicza polsko czeskiego w obrębie Gór Stołowych”, oraz „Poprawa dostępności transportowej Gór Orlickich i Bystrzyckich”.

Podczas spotkania omówiono postęp rzeczowy trwającej przebudowy dróg po stronie polskiej i po stronie czeskiej. Wymieniono się informacjami dotyczącymi kwestii finansowych oraz ustalono kierunki dalszych działań obu partnerów zmierzających do sprawnej i zgodnej z wcześniejszymi założeniami realizacji obu projektów. Po naradzie dokonano wspólnego objazdu dróg.

Po stronie polskiej były to dwie drogi: 3241D Łężyce - Duszniki-Zdrój oraz 3333D Karłów - Ostra Góra. Po stronie czeskiej - droga III/30317 Bezděkov nad Metují - Machov - Machovská Lhota. Ustalono wspólnie, że kolejne spotkanie obu partnerów odbędzie się wiosną przyszłego roku. Całość spotkania poprowadził Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

więcej

Niepodległa jest kobietą

30 listopadaa 2018 08:34

Wernisaż wystawy, a zarazem finał projektu „Niepodległa jest kobietą” realizowanego przez uczniów Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości pod opieką pedagogów Małgorzaty Załupki i Marka Królikowskiego miał miejsce 28 listopada w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku. Ta data nie była przypadkowa - tego dnia przed 100 laty marszałek Józef Piłsudski wydał dekret nadający polskim kobietom bierne i czynne prawa wyborcze.

Projekt był częścią większego przedsięwzięcia pn. „Przez 100 dni dla Niepodległej”, na który szkoła otrzymała grant z Fundacji Bank Ambitnej Młodzieży (Santander BP). Patronują mu honorowo: Marszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł Sejmu RP Monika Wielichowska, Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń oraz Burmistrz Kłodzka Michał Piszko.

więcej

KOMISJE RADY POWIATU KŁODZKIEGO USTANOWIONE

27 listopadaa 2018 15:13

Po krótkiej przerwie, w poniedziałek 26 listopada br. zostały wznowione obrady I sesji Rady Powiatu Kłodzkiego.
Radni zajęli się ustanowieniem składów osobowych komisji Rady Powiatu oraz wyborem przewodniczących tych komisji.

Komisji stałych Rady Powiatu jest siedem. Ustanowiono składy osobowe poszczególnych komisji, uchwały zostały przyjęte jednomyślnie.

Czytaj więcej:

więcej

Doroczna Nagroda Starosty Kłodzkiego RÓŻA KŁODZKA 2018 - ostatnie dni zgłoszeń

27 listopadaa 2018 09:05

Jeszcze do końca tygodnia można zgłaszać kandydatów do Dorocznej Nagrody Starosty Róża Kłodzka 2018. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony http://powiat.klodzko.pl/konkursy/roza-klodzka/

Do zgłaszania kandydatów uprawnione są m.in organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa z terenu powiatu kłodzkiego.

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Transmisje sesji

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013