artykuły

Powiat Kłodzki na targach turystycznych w Opolu

31 maja 2017 13:27

Promocja powiatu kłodzkiego na Targach Turystyki „W stronę słońca w Opolu” odbywała się w tym roku w ramach projektu „Bliżej natury, bliżej kultury” realizowanego z Programu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis. Na opolskim rynku stanęła plenerowa wystawa fotografii prezentująca atrakcje turystyczne: przyrodnicze, kulturowe i turystyki aktywnej pogranicza kłodzkiego, a w dniach 26-28 maja także stoisko promocyjne powiatu kłodzkiego. Podczas uroczystego zakończenia imprezy Powiat Kłodzki otrzymał wyróżnienie za promocję turystyczną oferty „Bliżej natury, bliżej kultury”.

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Projekt je spolufinancován z prostředku EFRR v rámci Euroregionu Glacensis

Dzień Bibliotekarza

26 maja 2017 17:57

Z okazji Dnia Bibliotekarza składamy wszystkim pracownikom bibliotek serdeczne podziękowania za wytrwałość w szerzeniu czytelnictwa, a zwłaszcza za dbałość o młodych czytelników, dla których świat książki nie zawsze jest tak atrakcyjny jak rzeczywistość wirtualna. Życzymy dobrego zdrowia, satysfakcji zawodowej z dobrze wypełnianych obowiązków oraz jak najwięcej sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

ZAWODOWY DOLNY ŚLĄSK

26 maja 2017 16:38

Powiat Kłodzki wraz z 17 jednostkami samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska oraz Województwem Dolnośląskim  i Politechniką Wrocławską realizuje partnerski projekt pn. „ Zawodowy Dolny Śląsk” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

CYKLO GLACENSIS 2017

23 maja 2017 15:07

CYKLO GLACENSIS 2017 - rajd rowerowy po pograniczu polsko-czeskim odbył się już po raz 16-ty. Tym razem 19 maja 2017 r. z 7 polskich miast wyruszyło ponad 100 rowerzystów, w tym z Kłodzka 49 osób, z Nowej Rudy 6 osób, z Bystrzycy Kłodzkiej 13 osób, z Polanicy-Zdroju 12 osób, z Lądka-Zdroju 11 osób, ze Stronia Śląskiego 9 osób oraz z Międzylesia 8 osób. Po przejechaniu w upale 83 kilometrów (tyle wyszło z Kłodzka) dotarliśmy do miejsca docelowego - tym razem była to czeska miejscowość Lanskroun, gdzie w ośrodku wypoczynkowym UP Obora Hurt odbyło się spotkanie integracyjne z czeskimi uczestnikami rajdu. Na uroczystości otwarcia ekipę polskich rowerzystów reprezentował Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego. Po programie artystycznym, wszyscy bawili się wspólnie przy muzyce country. A rano, po nieprzespanej nocy musieliśmy wyruszać w drogę powrotną - i powtórnie zmierzyć się z ponad 80 km trasą.

Modernizacja budynków Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

23 maja 2017 12:53

Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku wymaga kompleksowej przebudowy i modernizacji. W związku z tym już od czerwca 2016 roku Zarząd Powiatu Kłodzkiego przygotowywał tę inwestycję oraz czynił starania o jej dofinansowanie z budżetu państwa. Z budżetu powiatu sfinansowano koszty opracowania kosztorysu inwestorskiego oraz projektu budowlanego. We współpracy z Urzędem Wojewódzkim opracowano harmonogram realizacji zadania oraz przygotowano wniosek o dofinansowanie inwestycji. Całkowita wartość kosztorysowa zadania wynosi 2 678 334,82 zł, 50% kosztów zostanie pokrytych z budżetu powiatu, a 50% z budżetu państwa.

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Starosta Maciej Awiżeń i Wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk podpisali umowę z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem na dofinansowanie zadania własnego „Modernizacja budynków Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku”. Powiat przeznaczył na remont placówki 1,3 mln. zł, a o drugie tyle wystąpił do budżetu państwa. Przyznane środki w wysokości 1 339 167,00 zł zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu i przebudowy budynków Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku

Modernizacja Energetyczna

22 maja 2017 12:07

Konkurs o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN"

22 maja 2017 09:02

EDEN to projekt promujący mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, które łączą potrzeby środowiska, lokalnych społeczności i turystów, rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny. Tematy przewodnie kolejnych edycji Konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. Tegoroczny temat to: Turystyka kulturowa. W związku z tym aplikujący w tym roku o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN", będą musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na lokalnych walorach dziedzictwa kulturowego.

Nadal trwa nabór do programu korekcyjno-edukacyjnegow w roku 2017

18 maja 2017 08:21

Uprzejmie informujemy, że w dalszym ciągu trwa nabór do udziału  w programie korekcyjno-edukacyjnym dla sprawców przemocy w rodzinie na rok 2017.

DIABEDANCE – razem przeciwko cukrzycy

15 maja 2017 15:07

Taniec DIABEDANCE jest projektem ogólnopolskim Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Ideą popularyzacji tego tańca jest edukacja, zwiększanie świadomości o zagrożeniach jakie niesie ze sobą cukrzyca, czynnikach ją wywołujących, poprawa komfortu życia pacjentów z cukrzycą, przełamywanie barier, zapobieganie bardzo groźnym powikłaniom cukrzycy oraz pomoc w kontrolowaniu cukrzycy u osób chorych. Diabedance to również zabawa, spontaniczność oraz zjednoczenie się pokoleń.

W powiecie kłodzkim dynamicznie zwiększa się liczba zachorowań na cukrzycę. Chorują ludzie w różnym wieku, rośnie liczba chorych dzieci i młodzieży. Przodujemy niestety również w województwie dolnośląskim w liczbie zgonów z powodu powikłań cukrzycy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka pierwotna i wtórna, kontrolowanie poziomu cukru, a przede wszystkim promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia wszystkich pokoleń- młodszych i starszych.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne