artykuły

Nabory na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury na Dolnym Śląsku

27 lipca 2017 13:43

Jeszcze do 28 sierpnia można składać wnioski w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej  na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R. O dotacje mogą ubiegać się przedsiębiorcy realizujący projekty samodzielnie lub we współpracy, tj. konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi lub podmiotami leczniczymi, z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi, o środki mogą ubiegać się nie tylko MŚP ale i duże przedsiębiorstwa. O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy z całego obszaru Dolnego Śląska.

Aby skorzystać z dotacji należy złożyć wniosek w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej za pośrednictwem aplikacji w terminie do 28 sierpnia br.

Więcej informacji można uzyskać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej pod tel. 71 776 58 12; 71 776 58 13 Info.dip@umwd.pl; www.dip.dolnyslask.pl

Ulica Wielisławska otwarta!

25 lipca 2017 16:10

Nowy wiadukt nad obwodnicą otwarty! Dzisiaj w godzinach popołudniowych została otwarta ulica Wielisławska. Prosimy jednak zachować ostrożność, ponieważ cały czas trwają prace przy budowie obwodnicy Kłodzka.

Obchody Święta Policji Powiatu Kłodzkiego

20 lipca 2017 14:12

W Czwarek 19.07.2017 r. policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku obchodzili swoje święto. Kłodzkie uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Różańcowej. Następnie zaproszeni goście złożyli wieńce w hołdzie poległym na służbie policjantom pod symboliczna płytą ku ich pamięci w ogrodach klasztoru franciszkanów.

W Pstrążnej na ludowo

17 lipca 2017 11:27

XII Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych RÓŻA KŁODZKA odbyły się w tym roku 16 lipca tradycyjnie w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Pstrążnej. Oprócz muzeum organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju. W ramach konkursu wystąpiło 13 zespołów ludowych z ziemi kłodzkiej, a dzień wcześniej 15 lipca w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju koncertował zdobywca I nagrody na ubiegłorocznym przeglądzie zespół Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa. Imprezę w skansenie otworzyli Edyta Bubińska, Wiceburmistrz Kudowy-Zdroju oraz Piotr Marchewka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, a także Marek Biernacki, Dyrektor Muzeum w Pstrążnej.

Wystawa promocyjna "Bliżej natury, bliżej kultury" podróżuje po Polsce i Czechach

17 lipca 2017 11:25

Plenerowa wystawa fotografii, która jest elementem polsko-czeskiego projektu promocyjnego pn. „Bliżej natury, bliżej kultury”, realizowanego przez Powiat Kłodzki i Stowarzyszenie Branka z Nachodu, jest prezentowana w kolejnych miejscach w Polsce i Czechach. Z Łodzi, gdzie można ją było podziwiać na Starym Rynku, wystawa pojechała do Poznania. W stolicy Wielkopolski stanęła na placu Wolności i można ją tam oglądać do 2 sierpnia. W miejscach prezentacji wystawy w Łodzi i Poznaniu organizowane są letnie imprezy plenerowe, dzięki czemu ze wspólną polsko-czeską ofertą turystyczną może się zapoznawać więcej osób. Z Poznania ekspozycja powędruje do Pragi na jeden z głównych placów miejskich, Náměstí Republiky, który przemierzają zarówno liczni turyści jak i mieszkańcy stolicy Czech.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

11 lipca 2017 15:25

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Data ta ma przypominać o ofiarach rzezi wołyńskiej i innych mordów dokonanych na obywatelach II RP w czasie II wojny światowej (Polakach, Żydach, Ormianach, Czechach i przedstawicielach innych mniejszości). W Kłodzku pod pomnikiem Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich starosta Maciej Awiżeń złożył wiązankę kwiatów i oddał hołd poległym.

Róża Kłodzka 2017

11 lipca 2017 09:04

Przebudowa drogi powiatowej nr 3226D w Kłodzku

04 lipca 2017 14:30

Informujemy, że oznakowanie wynikające z projektu czasowej organizacji ruchu dla inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku (od pl. Wł. Jagiełły do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Dusznicką)” – I Etap część  pierwsza zostanie wprowadzona dnia 06.07.2017 o godzinie 9:30

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku - przerwa letnia

04 lipca 2017 13:39

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku, ogłosił przerwę letnią w terminie od 31.07.2017r. do 18.08.2017r.

Mamy powód do dumy!

03 lipca 2017 14:32

30 czerwca 2017 roku okazał się szczęśliwym dniem dla wielu absolwentów naszych placówek, którzy otrzymali wyniki egzaminów maturalnych. W szkołach prowadzonych przez powiat kłodzki wyniki tegorocznych matur są wysoko satysfakcjonujące.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne