Rozwój gospodarczy w regionie = więcej miejsc pracy w powiecie

29 czerwca 2018 09:38

W odpowiedzi na zaproszenie Pana Marcina Depczyka dyrektora firmy Wessel-Poliamid Sp. z o o z siedzibą w Jaszkowej Dolnej, starosta kłodzki Maciej Awiżeń odwiedził zakład produkcyjny. Firma Wessel-Poliamid Sp. z o.o. powstała w styczniu 2016 r. należy do grupy Wessel-Werk założonej w 1931 r., zajmującej pozycję światowego lidera w branży dysz i akcesoriów do odkurzaczy.

W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 60 pracowników, a w najbliższej przyszłości planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia. Na spotkaniu omawiano kwestie związane z obecnym zapotrzebowaniem pracowników do działów logistyki i narzędziowni. Zaznaczmy, że w zakładzie zastosowane są najnowsze technologie, które niosą potrzebę chęci poznania, nauki i rozwoju pracownika.

Starosta kłodzki, który jest organem zwierzchnim szkół powiatowych, wspomniał o możliwości stworzenia klasy patronackiej w szkole średniej technicznej. Takie praktyki znamy, uczestniczymy w nich jako partner wraz z pracodawcą - jako patronat oraz szkołą, która edukuje młodzież w danym kierunku.

Rozmowy przebiegały w miłej atmosferze. Dyrektor firmy Pan Marcin Depczyk zaprezentował staroście działające linie montażowe i produkcyjne oraz przedstawił wizję rozwoju produkcji, narzędziowni i laboratorium w kolejnych latach. Niemniej jednak jest to ściśle związane z możliwościami pozyskania kadry pracowniczej. Starosta zadeklarował wsparcie i chęć pomocy kłodzkim przedsiębiorcom w ramach posiadanych kompetencji. Dziękujemy za zaproszenie.

Od lewej: starosta kłodzki Maciej Awiżeń, dyrektor Marcin Depczyk Wessel-Poliamid Sp z o.o.

Rozwój gospodarczy w regionie = więcej miejsc pracy w powiecie

Data utworzenia: 29 czerwca 2018 09:38