Powiat
Kłodzki

Udany rok Centrum Integracji Społecznej w Krosnowicach

03 stycznia 2014 10:02

Końcówka roku to najlepsza okazja do podsumowań. 30 grudnia w Kłodzku odbyło się spotkanie integracyjne podsumowujące cały rok działalności Centrum Integracji Społecznej funkcjonującego przy Stowarzyszeniu „Edukacja i Rozwój” w Krosnowicach, na którym spotkali się uczestnicy CIS (osoby skierowane przez urząd pracy, realizujące program reintegracji), zarząd Stowarzyszenia oraz goście z Zarządu Powiatu Kłodzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy.

CIS w Krosnowicach rozpoczął formalnie działalność we wrześniu 2012 r. Osoby bezrobotne kierowane do CIS na rok lub max. 1,5 roku realizują programy integracji zawodowej i społecznej: mają zajęcia z doradcami zawodowymi, otrzymują wsparcie pracownika socjalnego i pracują przy realizacji komercyjnych zleceń, za które dostają wynagrodzenie. Aktualnie w CIS-ie uczestniczy 26 osób, a od samego początku objętych pomocą było ponad 30. Stowarzyszenie finansuje całą działalność CIS-u z wpływów z realizacji usług zewnętrznych z zakresu sprzątania i utrzymywania terenów i budynków. Od jesieni realizuje program aktywizacji osób bezrobotnych finansowany z budżetu powiatu kłodzkiego.

W trakcie spotkania prezes Stowarzyszenia Hubert Krech przedstawił aktualną kondycję organizacyjną i finansową CIS-u. Pod koniec roku CIS prowadził zajęcia i realizował zlecenia w Kłodzku, Polanicy-Zdroju i Nowej Rudzie. Prezes zwrócił uwagę na zaangażowanie osób prowadzących CIS: kierownika Artura Prottunga oraz instruktora Michała Piszczka, a także pozytywne opinie przedsiębiorców o wykonywanych usługach. Mimo trudnego początku rok 2013 został uznany za pozytywny ekonomicznie i zamknięty z niewielkim, ale jednak zyskiem, za który zakupiono m.in. nowe narzędzia pracy.

Goście spotkania – starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Adam Łącki i dyrektor PUP Krzysztof Bolisęga wskazywali na potrzebę istnienia CIS-ów w powiecie kłodzkim, jako niezwykle pożytecznych i spełniających swoją rolę instytucji, łagodzących skutki wysokiego bezrobocia. W trakcie dyskusji z członkami Stowarzyszenia deklarowali dalszą współpracę przy rozwoju CIS-u oraz powstawaniu nowych projektów z zakresu ekonomii społecznej.

Tagi: cis, PUP, spotkanie, centrum intergacji społecznej, ekonomia społeczna, stowarzyszenie

Spotkanie CIS w Krosnowicach - 30.12.2013

Data utworzenia: 03 stycznia 2014 10:02