Powiat
Kłodzki

Dla przyszłych kierowców

10 stycznia 2014 07:59

Na stronie BIP Powiatu Kłodzkiego w bardzo prosty sposób każdy przyszły kierowca, może poznać szkoły nauki jazdy działające na terenie powiatu kłodzkiego. Można dowiedzieć się w jakich kategoriach oferują szkolenia, kto szkoli, jaką szkoły posiadają infrastrukturę i pojazdy.

Po ostatnich wydarzeniach w Legnicy, gdzie okazało się, że szkoła jazdy działała nielegalnie i aż 500 kierowców jest zmuszonych do oddania praw jazdy, Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kłodzku postanowił swoim klientom ułatwić możliwość sprawdzenia szkół nauki jazdy działających na terenie powiatu kłodzkiego. W tej chwili każdy, kto ma dostęp do internetu może w prosty sposób dowiedzieć się jakie w danej szkole uprawnienia posiadają instruktorzy, gdzie szkoła ma sale wykładowe, place  manewrowe i jakimi dysponuje pojazdami szkoleniowymi.

Na stronie www.bip.powiat.klodzko.pl w miejsce do wyszukiwania wystarczy wpisać frazę „ośrodki szkolenia kierowców”, wówczas pojawi się przekierowanie na stronę Wydziału Komunikacji, gdzie jest zamieszczony link do ogólnopolskiego portalu pn. „Portal Starosty”, na którym prowadzona jest ewidencja OSK. Po kliknięciu w ten link – pojawia się tabelka, w której należy już tylko wpisać nazwę ośrodka szkolenia kierowców, nazwisko właściciela lub nazwę miejscowości, żeby uzyskać właściwe informacje. Wszystkie dane OSK są tam aktualizowane na bieżąco, więc kiedy jakiś ośrodek np. straci uprawnienia, automatycznie taka informacja pojawi się na stronie.

Poniżej znajduje się link, po kliknięciu w który bezpośrednio można przejść do "Portalu Starosty".

Tagi: KDT, komunikacja, osk, szkolenie kierowców

Data utworzenia: 10 stycznia 2014 07:59

Data publikacji: 10 stycznia 2014 07:59