Jesteś tutaj:

artykuły

RZUTKI RATUNKOWE W RADIOWOZACH POLICYJNYCH W POWIECIE KŁODZKIM

12 lipca 2018 10:15

W dniu 11.07.2018 r., kłodzka policja została doposażona w specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny w sytuacjach kryzysowych na wodzie.

Na zakup sprzętu przekazał środki z budżetu powiatu starosta kłodzki Maciej Awiżeń w ramach działań „Bezpieczne wakacje”. W imieniu starosty rzutki ratunkowe w ilości 6 szt. przekazał policji Piotr Marchewka członek zarządu. Zastępca komendanta podinsp. Krzysztof Jurczyk przyjął z zadowoleniem sprzęt. Zostanie on rozdysponowany do jednostek patrolujących akweny wodne.   

Rzutka służy do ratowania tonących, można ją wykorzystać z brzegu jak i z pojazdu wodnego.
Zakup sprzętu to kolejny krok w trosce o mieszkańców i gości naszego powiatu.
Rzutki będą na wyposażeniu w radiowozach patrolujących akweny wodne w powiecie kłodzkim. Często przed przyjazdem ratowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt, policjanci są pierwsi na miejscu zdarzenia. W takich przypadkach rzutka może okazać się bardzo pomocna w ratowaniu życia ludzkiego.


Od lewej: podinsp. Krzysztof Jurczyk, członek zarządu Piotr Marchewka


więcej

Akcja Bezpieczny Powiat

06 lipca 2018 15:07

Wszystkim, darczyńcom bardzo dziękujemy.

więcej

NOWY DOWÓDCA JRG PSP W BYSTRZYCY KŁ.

04 lipca 2018 09:55

W obecności komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Kłodzku, mł. bryg. Jarosława Chodorowskiego odbyła się uroczysta nominacja i powierzenie obowiązków dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Bystrzycy Kł. kapitanowi Piotrowi Budnikowi.
W nominacji uczestniczył oraz przekazał gratulacje w imieniu Starosty Kłodzkiego oraz Zarządu Powiatu, członek zarządu Piotr Marchewka.
Jednocześnie na zastępcę dowódcy jednostki został mianowany st. asp. Łukasz Wrona.
Nominowanym życzymy bezpiecznej służby i realizacji zamierzonych celów.

Fot. Zygmunt Byrski Tygodnik Euroregio Glacensis

Od lewej: dowódca kpt. Piotr Budnik, członek zarządu Piotr Marchewka, prowadzący uroczystość st. kpt. Marcin Kosiński
Fot. Jednostka Ratownicza-Gaśnicze PSP w Bystrzycy Kł. oraz goście

więcej

Ciąg dalszy relacji z remontu drogi na ul. Półwiejskiej w Kłodzku.

29 czerwca 2018 14:38

W końcu poprawiła się pogoda i prace na budowie ulicy Półwiejskiej ruszyły pełną parą! Osobiście doglądają jak prace postępują: starosta, członek zarządu i z-ca dyrektora ZDP.
Na odcinku ponad 50 m trwają prace rozbiórkowe kostki kamiennej. Ruch samochodowy na tym odcinku odbywa się wahadłowo, zamontowano sygnalizację świetlną dla bezpiecznego ruchu. Równocześnie trwają działania mające na celu umocnienie skarpy na odcinku 100 m od strony rzeki. To bardzo duże wyzwanie dla wykonawcy, żeby zapobiec obsuwaniu się skarpy, obecnie umieszczane są metalowe konstrukcje przy pomocy specjalistycznego sprzętu.
Na tą chwilę prace przebiegają sprawnie. Mamy nadzieję, że pogoda będzie już sprzyjać przy prowadzeniu prac remontowych na ul. Półwiejskiej.
Na zdjęciach: starosta kłodzki Maciej Awiżeń, członek zarządu Piotr Marchewka, z-ca dyrektora ZDP Dariusz Krajnik.


więcej

Rozwój gospodarczy w regionie = więcej miejsc pracy w powiecie

29 czerwca 2018 09:38

W odpowiedzi na zaproszenie Pana Marcina Depczyka dyrektora firmy Wessel-Poliamid Sp. z o o z siedzibą w Jaszkowej Dolnej, starosta kłodzki Maciej Awiżeń odwiedził zakład produkcyjny. Firma Wessel-Poliamid Sp. z o.o. powstała w styczniu 2016 r. należy do grupy Wessel-Werk założonej w 1931 r., zajmującej pozycję światowego lidera w branży dysz i akcesoriów do odkurzaczy.

W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 60 pracowników, a w najbliższej przyszłości planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia. Na spotkaniu omawiano kwestie związane z obecnym zapotrzebowaniem pracowników do działów logistyki i narzędziowni. Zaznaczmy, że w zakładzie zastosowane są najnowsze technologie, które niosą potrzebę chęci poznania, nauki i rozwoju pracownika.

Starosta kłodzki, który jest organem zwierzchnim szkół powiatowych, wspomniał o możliwości stworzenia klasy patronackiej w szkole średniej technicznej. Takie praktyki znamy, uczestniczymy w nich jako partner wraz z pracodawcą - jako patronat oraz szkołą, która edukuje młodzież w danym kierunku.

Rozmowy przebiegały w miłej atmosferze. Dyrektor firmy Pan Marcin Depczyk zaprezentował staroście działające linie montażowe i produkcyjne oraz przedstawił wizję rozwoju produkcji, narzędziowni i laboratorium w kolejnych latach. Niemniej jednak jest to ściśle związane z możliwościami pozyskania kadry pracowniczej. Starosta zadeklarował wsparcie i chęć pomocy kłodzkim przedsiębiorcom w ramach posiadanych kompetencji. Dziękujemy za zaproszenie.

Od lewej: starosta kłodzki Maciej Awiżeń, dyrektor Marcin Depczyk Wessel-Poliamid Sp z o.o.


więcej

PRZERWA TECHNICZNA W WYDZIALE KOMUNIKACJI W NOWEJ RUDZIE

27 czerwca 2018 13:13

REFERAT KOMUNIKACJI I TRANSPORTU W NOWEJ RUDZIE INFORMUJE:

W dniach 28.06.2018 r. - 13.07.2018 r. stanowisko ds. PRAW JAZDY w Nowej Rudzie będzie obsługiwane w Kłodzku.

Wnioski o wydanie prawa jazdy, zezwolenia na pojazdy uprzywilejowane, międzynarodowe prawa jazdy, wnioski o Profil Kandydata na Kierowcę oraz  sprawy związane z wydaniem wtórnika lub wymianą prawa jazdy będzie można składać w Wydziale Komunikacji w Kłodzku przy ul. Okrzei 1 w pokoju nr 013.

Odbiór praw jazdy odbywać będzie się w Referacie Komunikacji i Transportu w Nowej Rudzie

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

więcej

KONTYNUACJA PRZEBUDOWY DROGI POWIATOWEJ W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ PRZY UL. UNII LUBELSKIEJ

27 czerwca 2018 11:44

Po zrealizowaniu I etapu przebudowy drogi przy ul. Unii Lubelskiej, w zakres który wchodziła budowa od podstaw wiaduktu kolejowego, obecnie trwa kontynuacja inwestycji z pulą ponad 4 mln złotych. 
Po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy, trwa II etap - przebudowy drogi. 

 

 

Czytaj więcej...

więcej

SUDETY 2030 - ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

26 czerwca 2018 08:49

Już 02 lipca 2018 w starostwie powiatowym w Kłodzku, od godz. 9.00 - 11.00 rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące projektu Sudety 2030 . 


OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH

 

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno - gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3), zwanej „Strategia Sudety 2030”.

Przedłożony projekt strategii odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu 13 powiatów: Bolesławiecki, Dzierżoniowski, Jaworski, Jeleniogórski, Kamiennogórski, Kłodzki, Lubański, Lwówecki, Świdnicki, Wałbrzyski, Ząbkowicki, Złotoryjski, Zgorzelecki.

Konsultacje prowadzone będą od dnia 15.06 do dnia 13.07.2018 r. w formie przyjmowania propozycji, uwag i opinii przekazywanych za pośrednictwem formularza elektronicznego znajdującego się pod adresem http://www.survey.ue.wroc.pl/index.php?r=survey/index&sid=718178&lang=pl

lub w sposób tradycyjny - wydrukowane i wypełnione w formie odręcznej formularze (tu prosimy załączyć plik z formularzem w formacie PDF) można dostarczyć na adres: Starostwo  Powiatowe  w Kłodzku, ul. Okrzei 1 z dopiskiem „konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Sudety2030”    


Pełną treść projektu strategi Sudety 2030 oraz formularz do wypełnienia uwag, znajdą Państwo poniżej w artykule w załączonych plikach do pobrania.

Zobacz więcej...

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013